O nás

Obec Vysoká pri Morave je slovenská obec ležiaca v okrese Malacky. Od okresného mesta Malacky je vzdialená cca 18 km a od hlavného mesta Bratislava je vzdialená cca 30 km.

Obec VPM hraničí s Rakúskom, prírodnú hranicu medzi Slovenskom a Rakúskom tvorí rieka Morava. V susednej obci, Záhorská Ves, vzdialenej 8 km sa nachádza hraničný priechod – kompa do Rakúska. Od prvej dediny za rakúskymi hranicami – Angern an der March je 10 km vzdialené okresné mesto Gaenserndorf a 40 km je vzialené hlavné mesto Rakúska – Viedeň. Obec VPM ďalej susedí s 11 km vzdialeným mestečkom Stupava, v ktorom je vybudované diaľničné napojenie na Bratislavu a európske metropoly Brno, Praha, Viedeň a Budapešť.

V obci je bohaté rekreačné využitie, cez obec prechádza cyklistický chodník popri rieke Morava, ktorý vedie od českých hraníc cez našu obec s možnosťou prejsť do Rakúska. Cyklistický chodník vedie aj cez známe historické miesto Devín, kde sa vlieva rieka Morava do rieky Dunaj. Dvadsať kilometrov od Vysokej pri Morave sa nachádza mariánske pútnické miesto Marianka, známe aj pod menom „Mariatal“. Ďalej sa v obci nachádzajú rybníky „Lábské jazero“, „Malé Axi“ a „Veľké Axi“ s možnosťou rybolovu po zakúpení rybárskeho lístku. Pre nadšencov adrenalínových športov je tu možnosť splavovania rieky Moravy.

Náš penzión vo Vysokej pri Morave disponuje s kapacitou 70 lôžok. Izby v penzióne sú členené na dvoj-lôžka, 3 - lôžka a 4 - lôžka. Izby sú apartmánového typu, vybavené samostatnými zariadeniami pre osobnú hygienu (toaleta, sprcha a umývadlo), televíziami a kuchynkami so spotrebičmi. Medzi ďalšie vybavenie penziónu patrí WIFI a veľké strážené parkovisko.

Penzión vo Vysokej pri Morave poskytuje svoje služby rôznym skupinám zákazníkov – menšie či väčšie turistické skupinky, obchodným cestujúcim, či zamestnancom rôznych firiem a závodov v okolí Vysokej pri Morave. Penzión je vhodný na krátkodobé, či dlhodobé prenajímanie lôžok jednotlivcom alebo aj väčším skupinám – zamestnanci firiem/závodov.

Naším hlavným cieľom je poskytovať ubytovacie služby v tichom, príjemnom a čistom prostredí v blízkosti hlavného mesta Bratislava.